Szanowni Państwo

Przy 23rd Street i 5th Avenue na Flatiron Plaza w Nowym Jorku wyrosło dzisiaj pole słoneczników.

Słonecznik jest symbolem nadziei, ale także narodowym kwiatem Ukrainy. Dlatego właśnie słonecznik stał się symbolem kampanii społecznej #UnifyUkraine, która rozpoczyna się dzisiaj i która ma na celu przypomnieć o rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także opowiedzieć historie ukraińskich uchodźców, z których wielu znalazło schronienie w Polsce.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w kampanię, która obejmuje swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone. Jej pierwszym akordem jest pole słoneczników, które pojawiło się na Flatiron Plaza w Nowym Jorku, żeby w sposób namacalny przypomnieć o Ukrainie. Jednocześnie kampania odbywa się przede wszystkim w mediach społecznościowych, w których chcemy dać wyraz naszego poparcia dla Ukrainy walczącej o swoją wolność i niepodległość, a także zademonstrować solidarność z uchodźcami, zmuszonymi przez wojnę do opuszczenia swoich domów.

Hasło kampanii #UnifyUkraine oznacza poparcie dla odzyskania przez Ukrainę wszystkich terenów nielegalnie okupowanych przez Rosję, zjednoczenie ukraińskich rodzin rozdzielonych przez wojnę i potrzebę naszej jedności w obliczu ataku na Ukrainie i wartości w obronie, których Ukraina staje, takich jak wolność, demokracja i prawo narodów do samostanowienia.

Jak można się wlączyć?

Zachęcamy do zaangażowania w mediach społecznościowych, podawania dalej materiałów publikowanych na profilach naszej akcji na:

Facebooku: UnifyUkraine

Twitterze: @Unify_Ukraine

Instagramie: @Unify_Ukraine

Stronie internetowej: www.unifyukrainecampaign.org/

Szczególnie zależy nam na zaangażowaniu w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, kiedy przypada ukraińskie święto – Dzień Jedności.

Właśnie tego dnia zademonstrujmy swoją solidarność z Ukrainą. Tego dnia zachęcamy wszystkich do aktywności w mediach społecznościowych, podawania dalej oficjalnych wpisów naszej kampanii, opublikowania własnych wpisów lub zdjęć ze słonecznikiem i hashtagami #UnifyUkraine oraz #StandWithUkraine

Zachęcamy też wszystkich, którzy mają taką możliwość do odwiedzenia pola słoneczników przy Przy 23rd Street i 5th Avenue, zrobienia sobie zdjęcia i opublikowania go z hashtagami #UnifyUkraine i #StandWithUkraine

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku