Comprehensive Examination LOTE in Polish

INFORMACJA 4

Data: 19 listopada 2017 (niedziela)

Godzina: godz. 12:00 – 15:00

Miejsce egzaminu: Polska Szkoła Dokształcająca Św. Cyryla i Metodego.

Adres Szkoły:

Parafia Św. Cyryla i Metodego
150 Dupont Street
Brooklyn, NY 11222

Uczniowie podchodzący do egzaminu muszą dojechać na miejsce egzaminu we własnym zakresie, samodzielnie (lub z rodzicami). Uczniowie mogą wyjść z egzaminu najwcześniej o godz. 2pm, najpóźniej o 3pm.

Zabrać ze sobą:

• ID ze zdjęciem (ID z high school, paszport, zielona karta, etc.) – żaden uczeń nie wejdzie na egzamin bez ważnego ID.
  • długopis lub dwa,
  • można zabrać wodę do picia (soda lub inne słodkie napoje są niedozwolone).

INFORMACJA 3

Egzamin ustny – USTNY COMPREHENSIVE EXAMINATION LOTE IN POLISH odbędzie się 14 pazdziernika 2017 od godz. 8:30 do 9:55. Spotkanie w kafeterii szkolnej.

Uwaga! Warunkiem przystąpienia do egzaminu – jest złożenie pełnej dokumentacji. Uczen, ktory nie dostarczy pelnej dokumentacji nie bedzie mogl przystapic do egzaminnu.

INFORMACJA 2

Zajęcia przygotowujące uczniów do pisemnego egzaminu LOTE odbędą się w dniach: 23, 30 września 2017, 7, 21, 28 października, 4, 11, 18 listopada 2017   od godz. 8:55 do 9:55.

Bardzo proszę wszystkich przystępujących do egzaminu uczniów o 100% frekwencje na tych zajęciach oraz punktualność.

INFORMACJA 1

Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli klasę 8 Polskiej Szkoły oraz są uczniami klasy 9 lub klasy wyższej amerykańskiego High School mogą przystąpić do egzaminu z języka polskiego zwanego COMPREHENSIVE EXAMINATION LOTE IN POLISH. Jest on organizowany jesienią pod patronatem Centrali Polskich Szkół Dokształcających.

Egzamin POLISH LOTE odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza cześć ustna – odbywa się w naszej Polskiej Szkole im. Św. Jadwigi Królowej. Druga cześćpisemna – odbywać się będzie w miejscu wskazanym przez organizatorów egzaminu. Uczeń decydując się na ten egzamin, po jego zdaniu, może uzyskać od 3-6 kredytów w swojej szkole średniej. Egzamin jest egzaminem nieobowiązkowym.

TERMIN egzaminu zostanie podany w późniejszym czasie. Informacja będzie również umieszczona na naszej stronie internetowej.

DOKUMENTY Wymienione poniżej (aplikacja, 4 kopie świadectw, oplata) przynieść na pierwsze spotkanie i oddać dyrektorowi dnia 23 września 2017 w kopercie z adnotacją: Polish School of St. Jadwiga / dokumenty na egzamin Polish LOTE/ nazwisko, imię ucznia.

1) COMPREHENSIVE EXAMINATION LOTE IN POLISH  – aplikacjaProszę o dokładne uzupełnienie wszystkich aktualnych informacji o amerykańskiej szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w nowym roku szkolnym 2017/18

aplikacja – POLISH LOTE COMPREHENSIVE EXAM

2) kopie świadectw z Polskiej Szkoły

klasy 6 –tej i klasy 7– mej,  (tylko pierwszą stronę świadectwa – w j. polskim)

oraz klasy 8-mej  (obie strony w j. polskim i j. angielskim).

3) opłata – Kurs przygotowujący do egzaminu obejmuje:  opłatę egzaminacyjną, która jest przekazana Komisji Egzaminacyjnej CPSD oraz przygotowanie  do egzaminu Czek na sumę $75.00 wypisany na: St. Matthias Polish School of St. Hedwig.

Uczeń będzie dopuszczony do egzaminu ustnego, jeśli

– złoży wszystkie dokumenty

– dokładnie wypełni wymagane informacje.

Uczeń będzie dopuszczony do egzaminu pisemnego, jeśli

– zda egzamin ustny.

Dla uczniów, którzy zdecydują się przystąpić do egzaminu POLISH LOTE będzie prowadzony kurs przygotowujący. Będzie się on odbywał od września do dnia poprzedzającego egzamin pisemny, w godzinach od 8:55 do 9:55 w kafeterii szkolnej lub wyznaczonej sali lekcyjnej. Rozkład spotkań, będzie podany we wrześniowej gazetce oraz na stronie internetowej, w zakładce: uczniowie/egzaminy/ LOTE.